Çarşamba, Kasım 09, 2011

5D Sinema Deneyimi

Dün Anatolium alışveriş merkezindeydik. İkea'ya uğradık. Biraz gezdik, biraz alışveriş yaptık. Beş boyutlu sinemanın oraya da açıldığını görünce denemeye karar verdik. Gerçekten süper eğlenceli, 5-6 dk. sürüyor ama o kadar çok sarsılıyorsunuz ki, o da yetiyor zaten. Tabi, biz ikinci biletlerin indirimli olduğunu duyunca iki kez denedik.

İstediğiniz filmi seçebiliyorsunuz. Üç boyutlu gözlüğünüzü takıp yerinize geçiyorsunuz ve ekrandaki görüntülere senkronize hareketli bir platform ve sis, yağmur, rüzgar gibi efektlerle bir sağa bir sola yatıyorsunuz. Yalnız bizim ilk seçtiğimiz film, denizin altında geçiyordu. Koltuğun baş kısmından kafamın arkasına doğru o kadar fazla rüzgar yedim ki, şu an başım müthiş ağrıyor. Siz de denerseniz başınızı korumaya özen gösterin. Nasıl bir şey olduğunu videodan da izleyebilirsiniz.

11 yorum:

 1. biz de her gidişte görüyoduk ama hiç girmiyoduk.. bi gün denerim artık:))

  YanıtlaSil
 2. hadi yaa!bende denemek çok istiyorum:)) çizgi film istiyorum hemde:)

  YanıtlaSil
 3. Çok merak ettim, ben de hep görüyorum ama denemiyorum :)

  YanıtlaSil
 4. Kızlar denemelisiniz, o ahtapotun kolunu bacağını kafamıza doğru bi uzatışı var sormayın. Tabi içerdekilerin görüntüsünün dışardan da izlendiğini bildiğimizden fazla tepki vermemeye çalıştık ama eminim çok abuk hareketler yapmışızdır:)

  YanıtlaSil
 5. :) bahar daha geçen gittik 7 d di ama oğlum bindi ben azıcık tırstım :) cıx verilen tepkileri seyretmek hoş değil :)

  YanıtlaSil
 6. Huzurcum deneseydin, korkacak bişey yokki azıcık adrenalin sadece:)) Hem sırayla, 7d duymadım ama o daha da gerçekçidir herhalde:)

  YanıtlaSil
 7. ay inanmıyorum bu ne :D bedava verseler binmem:D yok ya çok çılgınca ay bharım düşünsene hepimiz içindeyiz bütün kızlar ne eglenirdik :)))

  YanıtlaSil
 8. Valla bayılırım :) harika bir deneyim yaşamışınız baharım, bende istiyorummm :)

  YanıtlaSil
 9. Fazıl denemişti ve çok keyif almıştı. Ama hiç bana göre değil:)))

  YanıtlaSil
 10. ben de gitmiştim kaykay dı ve kenarda oturuyordum platform havaya kalktığı için yana doğru düşeceğim sandım :)) gideceklere tavsiye ortaya oturun kesinlikleee :D

  YanıtlaSil
 11. Mavi tehlikesi yok ki, gerçekten çok eğlenirdik, emin ol:)
  Aslım evet hemen dene, tam senin seveceğin türden:)
  Okuyancım, eşlik et eşine:)
  Joveland, evet ben de ortaya oturdum, bilsem kenara otururdum:))

  YanıtlaSil

linkwithin