Çarşamba, Şubat 24, 2016

Yol Arkadaşım Anı Albümü

kisiye-ozel-fotograf-albumu
Herkese merhaba! Ankara'dan bana ulaşan Ebru Hanım, erkek arkadaşı için vintage bir albüm rica etti. Bisiklet, harita gibi detaylardan hoşlandığını belirtti ve albümün adına da karar verdikten sonra geri kalan tüm detayları bana bıraktı. Bugün bu albümün içeriğinden önce kapağından bahsetmek istiyorum biraz.
scrapbook-mini-album
scrapbook-anı-albumu
Albümleri hazırlarken önce cildini tamamlıyorum. Sonra sayfaları. Sonra en zevkli kısım olan kapak tasarımı ve sayfa süslemelerine geçiyorum. Kapak benim için önemli çünkü bir bebeğin adı onu nasıl tamamlıyorsa albümün adı ve tasarımı da aslında bir yerde albüme karakter kazandırıyor, onu bütünlüyor. Bu nedenle en sona hep kapağı bırakıyorum. O sihirli an gelsin, ilham beni bulsun diye...
scrapbook-anı-albumu
scrapbook-anı-albumu
Bu albümde de aynı şeyi yaptım. Cildini, sayfalarını ve sayfa süslemelerini tamamladım. Sıra kapağa geldi. Ebru Hanım henüz kapak ismini seçmemişti. Kafamda hem romantik hem de bisikletli bazı görüntüler canlanmıştı ancak hala net bir tema belirleyememiştim. Tam o sırada gözüm hobi dolaplarımdan birinin dışındaki stickerlara takıldı. Aradığımı bulmuştum! 

Bisikletin üzerinde giden romantik bir çift:) Ancak sticker plastikten yapılmıştı ve benim o resmi bir şekilde kağıda aktarmam gerekiyordu. Önce stickerı tarayıcıdan geçirip bilgisayara aktardım. Tabi plastik olan kısımlar cam gibi parladı ve hayalimdekinden çok uzak bir resim elde ettim. Daha sonra photoshop yardımıyla o plastik kısımların hepsini yok ettim ve arka planı kapakta kullandığım scrapbook kağıdı ile uyumlu olan bir desenle doldurdum. 

Gerekli düzeltmeleri yapıp resmi istediğim boyutlarda kaydettim. O sırada Ebru Hanım kapak ismi olarak "Yol Arkadaşım"'a karar verdiğini iletti. Ve bana göre bugüne kadar çalıştıklarım arasında ismiyle resminin birbirine en çok uyduğu albüm kapağı da böylece ortaya çıkmış oldu. Hazırladığım resimden 6-7 çıktı aldım ve en arkadan öne doğru parça parça kesip boyutlandırdım. Resimlerden anlaşılmayabilir ancak en alttaki videoda net olarak görebilirsiniz. Daha sonra da her zamanki gibi eskitip bir Bahar klasiği olarak biraz ışıltı kattım:)

scrapbook-anı-albumu
kısıye-ozel-album
Albüm, 20cm*20cm ebatlarında. 6 yaprak 12 sayfa. 12 sayfanın yarısı interaktif, diğer yarısı cep şeklinde. Ayrıca sayfa içleri yukarıya doğru açılıyor ve ekstra fotoğraf depolamak mümkün hale geliyor.
scrapbook-mini-album
scrapbook-mini-album
Ebru Hanım'a sevdiğiyle beraber bir ömür mutluluklar diliyorum. Umarım güzel anılar biriktirirler.
scrapbook-anı-album
Bu da albümün videosu. Keyifli seyirler:)
Son olarak terör olaylarında hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Allah tekrarından ve daha beterinden korusun bizi. Her gün gelen şehit haberlerinin hayatımıza normal bir olaymış gibi girmesine izin veren, buna göz yuman ve nedense hep olaylar olup bittikten sonra bir anda çok çalışmaya başlayan tüm sorumluların ülke sınırlarından defolup gitmesini temenni ediyorum. Görüşmek ümidiyle, hoşçakalın.

9 yorum:

 1. her zamanki gibi çok zarif ve işlevsel olmuş,
  ellerine sağlık,
  öperim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saol Sebusum cok tesekkurler :)

   Sil
 2. Bu albüm satılmak için mi yapılıyor bnde yaptırmak istiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Craftadreamshop@gmail.com adresinden iletisime geçebilirsiniz

   Sil
 3. çok çok beğendim özellikle kapağını. Ben de kızıma yapıcam bir tane kafama koydum :) ilk deneme olacak bakalım. Scrapbook kağıtlarını falan aldım ama kapağın içinde kullanacağım sert kartonu nereden bulabileceğii bilmiyorum. Özel bir ismi var mıdır bu malzemenin. Bİlgi verebilirseniz çok sevinirim.

  teşekkürler..fecir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler,mukavva kullanıyorum ben.

   Sil
  2. teşekkürler, bizim ev hobi dükkanı gibi olunca mukavvayı da evde buldum. bitince ilk iş size yollıycam görücüye :))

   Sil
 4. Fiyat olarak ne kadar tutuyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. craftadreamshop@gmail.com adresınden iletişime geçebilirsiniz.

   Sil

linkwithin